E-ventures.pl

O nas

E-Ventures.pl SA inkubator projektów internetowych jest funduszem typu seed capital, aktywnie wspierającym Start-Upy oraz przedsięwzięcia we wczesnym etapie rozwoju. 
Spółka inwestuje w nowopowstałe lub już istniejące projekty o charakterze innowacyjnym. W obszarze naszego zainteresowania są zarówno Pomysłodawcy, jak i Inwestorzy strategiczni oraz finansowi. 
Spółka dywersyfikuje działania poprzez prowadzenie działań reklamowych (e-marketing, display, mailingi, akcje promocyjne) na serwisach należących do grupy.
 
Doświadczenie:
 
Kierowanie rozwojem produktów internetowych, m.in:
 
  • Serwis internetowy jednego ze światowych liderów branży FMCG (~ 20 mln UU/mc)
  • Jeden z czołowych serwisów internetowych grupy Biznes/Finanse/Prawo (~ 10 mln UU/mc)
  • Jedno z najpopularniejszych for dla młodzieży (~ 6 mln UU/mc)
  • System mass mailingowy dla klientów korporacyjnych (~ 50 mln maili miesięcznie)

Spółka E-Ventures.pl, która powstała 12 lipca 2011 została przekształcona w spółkę akcyjną  na mocy postanowienia Sądu Rejonowego dla Wrocławia Fabrycznej z dnia 17.02.2012. Kolejnym etapem realizacji strategii biznesowej spółki jest podjęcie decyzji o wejściu na rynek New Connect w 2012 roku.

 

Jak działamy?

 

E-Ventures.pl SA wspiera finansowo i organizacyjnie innowacyjne projekty informatyczne. Wspomagamy budowę ich wartości rynkowej dokonując inwestycji kapitałowej. Po za pomocą finansową oferujemy również wsparcie merytoryczne naszego zespołu ekspertów z dziedziny IT i marketingu internetowego oraz zaplecze księgowe i prawne. Dzięki tym działaniom E-Ventures.pl SA we współpracy z Pomysłodawcą przyczynia się do komercjalizacji innowacyjnego projektu. Tym samym ułatwia jego trafienie na rynek, a  także skraca czas konfrontacji z konkurencją.

 

Ocena projektów

 

Jeśli masz ciekawy pomysł na biznes w Internecie, prześlij do nas ramowy opis projektu. Każdy wniosek jest analizowany pod kątem prawnym, rynkowym i technologicznym przez nasz zespół specjalistów. Ważne jest jakie przychody będzie generował zgłoszony projekt, a także jakie są związane z nim szacunkowe koszty. Po weryfikacji i uznaniu projektu za innowacyjny podejmujemy decyzję o preinkubacji.